Maasikatele ja suustajatele meeldib sarnane talv – mõlemad on õnnelikud vaid siis, kui maas on korralik, paks lumi ja keset talve ei ole ootamatuid sulailma üllatusi.
Esimene kevadine kasv tuleb maasikataimedel risoomi ja juurtesse kogutud toitainete arvelt ning kui nende varud on vahepealsete sulaperioodide ajal napiks jäänud, hukkuvad taimed füsioloogilise kurnatuse tõttu. Väga palju mõjutab taimede talvekindlust kasvuaegne hooldamine. Sobiv kasvukoht, hea hooldus, tasakaalustatud väetamine ja korralik kastmine suurendavad taimede vastupidavust ebasoodsatele talvedele.
Kõige ohtlikumad on taimedele hilissügisesed ja varakevadised külmad, kui lund veel pole või on see juba ära sulanud. Sooja hoidmiseks võib istanduse katta talvelooriga. Talveloor on tavalisest katteloorist tihedam. Loor hoiab enda alla kogunenud soojust ja tasakaalustab öise ning päevase temperatuuri kõikumisi. Talveloor laseb läbi vähemalt 90% valgust ning loori pinnale kogunenud vee. Lisaks on loor heaks kaitseks külmade tuulte vastu. Teisest küljest jälle ei tohi loori panekuga kiirustada. Liiga varakult taimedele pandud loor võib põhjustada taimede haudumist. Esimesed õrnad öökülmad ja mulla külmumine on taimedele pigem kasulikud, sest see karastab ning aitab taimedel talveks paremini ette valmistuda.
Siit moraal, suustatav maasikakasvataja peaks üsna suure tõenäosusega olema ka muretu maasikakasvataja.