Juba mitu nädalat on Eestis täielik kevad: lumi läinud ja päike väljas. Seda on näha ka maasikapõllul. Vanad lehed on kuivanud ja uued hakkavad juba tärkama. Selleks, et uued lehed saaksid segamatult kasvu alustada, tuleb vanad lehed harjates eemaldada.

Loori all on soojem

Ei tasu karta, et tugev harjamine taimedele haiget teeks. Seda muidugi juhul, kui uued, rohelised lehed ei ole veel kasvama hakanud. Hilinenud harjamisega võib ära murda risoomi otsad ja nii läheb kaotsi läheb marjasaak. Harjamata jättes ei saa maasikas piisavalt kiiresti kevadise kasvuspurdiga alustada. Samuti võib lopsakatel taimedel olla  vanade, kuivanud lehtede mass liiga suur ning noored lehed kipuvad hallitama ja mädanema enne, kui nad nina vanade lehtede kuhja alt väljagi saavad.

Nii varast harjamist kui tänavu ei mäleta ka kõige pikema staaziga Eesti maasikakasvatajad. Tänavune aasta on nii varane, et õigupoolest peaks kevadine harjamine tänaseks juba tehtud olema. Selleks, et kevadised külmad maasikatele liiga ei teeks, tuleb neile katteloor “tekiks“ peale panna.

Sildid:, , , ,

«